Kad dođeš u bilo koji grad

Valjevska gimnazija je 14.4.2018. bila domaćin Republičkog takmičenja iz stranih jezika za srednje škole, izuzev engleskog, koje je održano u VI beogradskoj gimnaziji. Desetoro naših đaka imalo je priliku da pokaže svoje znanje iz nemačkog, ruskog, italijanskog i španskog jezika.

Nakon uvodne reči direktora škole, dr Vojislava Andrića, đaci domaćini odrecitovali su odlomke čuvene pesme „Kad dođeš u bilo koji grad“ Matije Bećkovića, nekadašnjeg đaka ove gimnazije. Bila je to uvertira za nadmetanje u znanju, gde se borilo za bod više. U tome je bila najuspešnija Milica Stamenković, maturant filološkog odeljenja, koja je osvojila prvo mesto iz španskog jezika.

U specijalnoj kategoriji iz nemačkog jezika, učestvovali su naši učenici bilingvalnog i filološkog odeljenja: Dunja Krstić, Dijana Marković, Anđela Nedeljković, Vukica Stojković i Aleksandar Šmelcerović, a u opštoj kategoriji Marija Šunjevarić; iz ruskog Nemanja Timotijević (opšta kategorija); iz italijanskog Marija Đorđević (opšta kategorija); iz španskog jezika Ivana Milojković i Milica Stamenković (opšta kategorija).

Valjevo i Valjevska gimnazija ukazali su učesnicima iz cele Srbije veliko gostoprimstvo priredivši besprekorno organizovano takmičenje, na kome je predsednica Društva za strane jezike, dr Ljiljana Đurić, sve đake učesnike, samim plasmanom na nacionalni nivo nadmetanja, nazvala pobednicima.

Takmičari Valjevo

Naši takmičari sa svojim profesorkama

Vaša IP:54.234.228.78