Večeras Javni čas književnosti sa Dimitrijem Milenkovićem

PNG Stevan Sremac u godini jubileja

U susret proslavi 140 godina postojanja i rada škole Prva niška gimnazija „Stevan Sremac „ organizuje Javni čas književnosti u sredu, 21. marta u 19.00 časova u svečanoj sali. Niški književnik Dimitrije Milenković predstaviće ovom prilikom svoju knjigu Stevan Sremac i stari Niš.

Pre 140 godina osnovana je Prva niška gimnazija Stevan Sremac, a učenici i nastavnici najstarije niške gimnazije jubilarnu 2018. obeležiće nizom manifestacija do kraja kalendarske godine.
Prva niška gimnazija “Stevan Sremac” je najstarija gimnazija u Nišu, osnovana 27. septembra 1878. godine, ukazom kneza Milana Obrenovića.
Od pre nekoliko godina Dan škole obeležava se u novembru i program proslave traje čitavu nedelju. Zvanično Dan škole obeležava se Svečanom akademijom i svečanostima tokom cele te nedelje u novembru, ali će godina jubileja 2018. biti puna događaja koji počinju marta i trajaće do kraja godine.
Prvi događaj kojim počinje obeležavanje jubilarne godišnjice je večerašnje književno veče književnika Dimitrija Milenkovića, koji će sa đacima razgovarati o svojoj knjizi "Stevan Sremac i stari Niš". Knjigu je objavila Narodna biblioteka Stevan Sremac u Nišu 2017. godine. Biće to prvo u nizu podsećanje na legendarnog kjiževnika, jednog od prvih gimnazijskih profesora, ali i na osnivanje gimnazije i na Niš iz tog doba.
Sve aktivnosti od marta do kraja godine u kojima će učestvovati i učenici i nastavnici a koje će škola realizovati u najavi imaju prefix ''U godini jubileja...''.
Cilj svih događaja je promocija škole kao značajne obrazovne, ali i ustanove važne za kulturni život grada Niša.
Obeležavanje jubileja je i podsećanje na veoma važne i uspešne ličnosti koje su kroz školu prošle kao profesori ili đaci.

Vaša IP:54.224.89.34