RASPORED POLAGANJA MATURSKIH ISPITA

U ŠKOLSKOJ 2017/18. GODINI

Završetak nastave za učenike IV razreda: Četvrtak, 24. 05. 2018.

Podela svedočanstava učenicima IV razreda: Utorak, 29. 05. 2018.

Prijavljivanje maturskih ispita: Utorak, 29. 05. od 14.00 do 19.00

Pismeni ispit iz srpskog jezika (srpskog jezika ili književnostiza filološki smer): Četvrtak, 31. 05. u 14.00

Pismeni ispit iz matematike ili stranog jezika (engleskog jezika za filološki smer): Ponedeljak, 04. 06. u 08.00

Usmeni ispit iz engleskog jezika za filološki smer: Četvrtak, 07. 06. 2018.

Odbrana maturskih radova: Od 06. 06. do 13. 06. po posebnom rasporedu

Svečana dodela maturskih diploma: Petak, 15. 06. u 18.00

NAPOMENA:

Za učenike koji se školi obrate pisanim putem sa molbom za ranije izdavanje maturske diplome zbog konkurisanja na fakultete u inostranstvu može biti organizovana ranija odbrana maturskih radova i vanredna sednica Ispitnog odbora u sredu, 06. 06. u 13.30 časova.

Mole se učenici završnog razreda da do početka polaganja maturskih ispita regulišu svoje obaveze prema školskoj biblioteci.

Večeras Javni čas književnosti sa Dimitrijem Milenkovićem

PNG Stevan Sremac u godini jubileja

U susret proslavi 140 godina postojanja i rada škole Prva niška gimnazija „Stevan Sremac „ organizuje Javni čas književnosti u sredu, 21. marta u 19.00 časova u svečanoj sali. Niški književnik Dimitrije Milenković predstaviće ovom prilikom svoju knjigu Stevan Sremac i stari Niš.

Pre 140 godina osnovana je Prva niška gimnazija Stevan Sremac, a učenici i nastavnici najstarije niške gimnazije jubilarnu 2018. obeležiće nizom manifestacija do kraja kalendarske godine.
Prva niška gimnazija “Stevan Sremac” je najstarija gimnazija u Nišu, osnovana 27. septembra 1878. godine, ukazom kneza Milana Obrenovića.
Od pre nekoliko godina Dan škole obeležava se u novembru i program proslave traje čitavu nedelju. Zvanično Dan škole obeležava se Svečanom akademijom i svečanostima tokom cele te nedelje u novembru, ali će godina jubileja 2018. biti puna događaja koji počinju marta i trajaće do kraja godine.
Prvi događaj kojim počinje obeležavanje jubilarne godišnjice je večerašnje književno veče književnika Dimitrija Milenkovića, koji će sa đacima razgovarati o svojoj knjizi "Stevan Sremac i stari Niš". Knjigu je objavila Narodna biblioteka Stevan Sremac u Nišu 2017. godine. Biće to prvo u nizu podsećanje na legendarnog kjiževnika, jednog od prvih gimnazijskih profesora, ali i na osnivanje gimnazije i na Niš iz tog doba.
Sve aktivnosti od marta do kraja godine u kojima će učestvovati i učenici i nastavnici a koje će škola realizovati u najavi imaju prefix ''U godini jubileja...''.
Cilj svih događaja je promocija škole kao značajne obrazovne, ali i ustanove važne za kulturni život grada Niša.
Obeležavanje jubileja je i podsećanje na veoma važne i uspešne ličnosti koje su kroz školu prošle kao profesori ili đaci.

Konkurs i pravila takmičenja učenika od 1. do 4. razreda srednjih škola na temu antikorupcije

Ambasade SAD-a u Beogradu, Podgorici, Tirani, Zagrebu, Skoplju, Sarajevu i Prištini, i Ministarstvo pravde SAD-a, organizuju regionalno takmičenje (YouTube i Facebook Bez Korupcije Pa Korrupsion” (Corruption-free!) učenika na Balkanu na temu antikorupcije. Takmičenje će biti održano do ponoći 1.aprila 2018. godine, kako bi se učenici podstakli da budu svesni pojave kao što je korupcija, kao i da istovremeno razvijaju otpor prema takvoj pojavi. U okviru navedenog takmičenja, učenici bi napravili tj.snimili originalni video na temu protiv korupcije i takmičili se na domaćem (na nivou države Srbije) i regionalnom nivou, a za najbolje radove predviđene su nagrade (Kindle, Go Pro cameras and iPad). Detaljnija pravila takmičenja nalaze se na adresi https://rs.usembassy.gov/wp-content/uploads/sites/235/Godisnje-regionalno-takmicenje-ucenika-protiv-korupcije-2017.pdf

Vaša IP:54.166.172.180