OBAVEŠTENJE O NASTAVI KINESKOG I JAPANSKOG JEZIKA

Nastava kineskog jezika za učenike Prve niške gimnazije Stevan Sremac u školskoj 2018/19. godini počinje u ponedeljak, 22. oktobra. Polaznici kursa podeljeni su u dve grupe i radiće u svečanoj sali po sledećem rasporedu:

PONEDELjAK 7. I 8. ČAS – POČETNI KURS
SREDA 7. I 8. ČAS – PRODUŽNI KURS

Nastava japanskog jezika za učenike Prve niške gimnazije Stevan Sremac u školskoj 2018/19. godini počinje u subotu, 27. oktobra. Polaznici kursa podeljeni su u tri grupe i radiće u učionicama u istočnom prizemlju po sledećem rasporedu:

SUBOTA OD 10.00 DO 12.15 – PRODUŽNI 1 KURS
SUBOTA OD 12.15 DO 14.30 – POČETNI KURS
SUBOTA OD 14.30 DO 16.45 – PRODUŽNI 2 KURS

Filološko odeljenje u poseti Filozofskom fakultetu

Učenici našeg filološkog odeljenja III/1 posetili su Filozofski fakultet. U toku posete obišli su biblioteku fakulteta i upoznali se sa njenim radom.

Nakon obilaska biblioteke učenici su imali čas iz predmeta Osnovi prevođenja. Ovaj čas se tradicionalno održava svake godine počevši od 2007. kada je prva generacija "filologa" imala predmet Osnovi prevođenja.

Kako je protekla poseta možete pročitati i pogledati foto galeriju na sajtu Filozofskog fakulteta.

Izvor: https://www.filfak.ni.ac.rs/vesti/item/1063-filolozi-u-poseti-filozofskom

ТАКМИЧЕЊЕ У БЕСЕДНИШТВУ

Обележавање 140. годишњице постојања Прве нишке гимназије Стеван Сремац прилика је за ученике и студенте да, негујући лепу реч, испоље своју индивидуалност, знање и креативност у заступању идеала лепоте у најширем смислу те речи.
Стога, позивамо све заинтересоване да се јаве на конкурс писаном беседом на тему Ко год задржи способност да види лепоту, никада неће остарити.

Финално такмичење одржаће се у свечаној сали Прве нишке гимназије Стеван Сремац у понедељак, 19. новембра 2018. године у 14.00 часова.
Троје првопласираних такмичара, које ће изабрати стручни жири, добиће пригодне вредне награде.
Рок за пријаву говора траје од 1. октобра до 31. октобра 2018. године. Пријаву за такмичење можете послати поштом или електронским путем

Детаљније информације о такмичењу као и образац за пријаву за учествовање можете наћи на линковима испод.

Информације о такмичењу

Образац за пријаву

Naš španski film osvojio nagradu

Na trećem nacionalnom takmičenju za kratkometražni film na španskom jeziku, u organizaciji Instituta Servantes u Beogradu, učestvavala je i filmska ekipa Prve niške gimnazije „Stevan Sremac“. Ovogodišnji konkurs zvao se „Jedna avantura u Hispanskoj Americi“, pa je tako naš rad učestvavo pod imenom „Izgubljene u Argentini“.

Film je morao biti snimljen mobilnim telefonom i trajati do tri minuta. Proleće je bilo lepo vreme za glumu u dvorištu jedne niške kuće, pa smo uz zvuke ptica, saobraćaja i tango muzike (kao u milionskom Buenos Ajresu), uspešno priveli projekat kraju i osvojili treće mesto. Nagrade su dodeljene u zgradi Instituta Servantes u Beogradu 23.6.2018, pa smo iskoristili priliku da pogledamo i filmove drugih škola, čujemo proglašenje, primimo nagrade i čestitke. Na projektu učestvovali filolozi III-1: Nevena Dimitrijević, Manuela Janićijević, Anja Koković, Jelena Milošević, Mihajlo Muškić.

Glumci III-1

Španske glumice